Фото: Хотинська багатопрофільна лікарня
Хвороба Гіршпрунга — рідкісна патологія, яку переважно діагностують у дітей. Але діагноз був виставлений у дорослому віці. Хвороба спричинила серйозні ускладнення.
Такий унікальний випадок стався в Хотинській багатопрофільній лікарні, де медична команда зважилася на надскладне хірургічне втручання.
Пацієнт жив із недіагностованою патологією з самого народження. Протягом років його стан погіршувався, доки не настала критична ситуація, коли подальше життя без оперативного втручання стало неможливим. Про це розповідають на сторінці медзакладу у фейсбук, пише Медіа агентство АСС.
Операційну бригаду, яка здійснила операцію, очолив Олег Боднар, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячої хірургії та отоларингології Буковинського державного медичного університету, дитячий та загальний хірург.
Також до команди доєдналися висококваліфіковані хірурги та анестезіолог. Післяопераційний догляд забезпечувала команда реаніматологів відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Завдяки злагодженій роботі вдалося подбати про безпеку пацієнта та досягти успішного результату.
Операція тривала 7 з половиною годин
Про унікальну операцію розповів Олег Боднар:
«У пацієнта була хвороба Гіршспрунга, субтотальна форма, яка уразила висхідну ободову кишку. Це дуже рідкісна патологія у дорослій хірургії. Пацієнт хворів із народження, але діагноз йому не встановили вчасно. У дорослому віці ускладнення у вигляді непрохідності кишки та інтоксикації стали настільки серйозними, що без хірургічного втручання його життя було під загрозою.
Через складність випадку ми вирішили виконати відкриту операцію. На першому етапі ми вивели колостому, щоб стабілізувати стан пацієнта. Через вісім місяців провели другий етап — радикальну операцію: субтотальна колектомія з низведенням та розворотом на 180 градусів висхідного відділу ободової кишки та формуванням коло-анального анастомозу за Soave-Boley.
Це була дуже складна і тривала операція, яка зайняла 7,5 годин. Важливо зазначити, що у пацієнта була довготривала патологія, яка значно ускладнила сам процес операції. Проте жодних несподіваних проблем під час хірургічного втручання не виникло».
Відомо, що пацієнт зміг повернутися до нормального життя. Він уже виписаний додому у задовільному стані, тепер проводить час зі своєю сім’єю — дружиною та трьома маленькими дітьми.