Фото: МА АСС, ілюстративне
Водохреще, свято Хрещення Господнього, Богоявлення — це все назви однієї важливої в церковному календарі даті, яка присвячена хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан.
До 1 вересня 2023 року Водохреще щорічно українці святкували 19 січня. Однак, після переходу на новоюліанський календар більшість церковних свят святкуються на 13 днів раніше. Тому 2025 року Хрещення Господнє припадає на понеділок, 6 січня.
Що означає свято Хрещення Господнє
Цей день вважається одним з найшанованіших зимових свят серед українців. Його корені сягають біблійних часів. Приурочене воно важливій події, коли Ісуса Христа хрестив у річці Йордан Іван Хреститель.
Водохреще - третє свято і воно завершує різдвяно-новорічний цикл. В народі часто можна зустріти назву Йордан.
Що можна робити на Водохреще
Вранці у храмах проводиться святкова служба, яку віряни обов'язково відвідують. Дуже важливо розпочати Водохресний ранок з ковтка освяченої води. Зазвичай святою водою запасаються аж до наступного свята. П'ють її лише натщесерце.
Невід'ємною частиною святкування є купання. Багато вірян обмивається в крижаній воді, вважаючи, що цим очищаються від гріха. Проте, ця традиція зовсім не церковна, а швидше народна. Тому кожен сам особисто вирішує, занурюватися йому в ополонку чи ні.
Що не можна робити в свято
Як і в будь-яке інше велике церковне свято, забороняється сваритися, лихословити, лаятися, обманювати інших, бажати зла, пліткувати чи ображати.