Фото: РБК-Україна
На священиків не поширюється вимога щодо зарплати, яка тепер становить 20 тисяч для критично важливих підприємств Кабмін вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема, тепер дозволено бронювати священників. Про це свідчить постанова від 26 грудня 2024 р. № 1498. Уряд визначив, що заброньовано може бути до 50% священнослужителів релігійних організацій.
Згідно з постановою, можуть бути заброньовані "священнослужителі за переліком посад, затвердженим ДЕСС" (Державною службою України з етнополітики та свободи совісті).
Зокрема, уряд визначив, що заброньовано може бути до 50% священнослужителів релігійних організацій. Але на них не поширюється вимога щодо зарплати, яка тепер становить 20 тисяч для критично важливих підприємств, співробітників яких можуть забронювати.
Голова Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) заявив, що чинний закон про мобілізацію не передбачає жодних пільг для священнослужителів. За його словами, він особисто оновив свої дані в ТЦК та одержав усі необхідні військово-облікові документи, щоб мати можливість їх пред'явити на вимогу.
"Священослужителів теж зупиняють на блокпостах і перевіряють документи", - пояснив він.
Очільник УГКЦ додав, що нині не існує механізму, який би надавала священнослужителям автоматичну бронь від мобілізації.
В Україні сьогодні діє три найбільші церкви: Українська православна церква, Українська греко-католицька церква та Православна церква України. Зокрема, тільки в одній УПЦ тепер налічується 12,5 тисяч священиків.