У Чернівцях працюють майже 90 малих котелень. Вони опалюють чималу кількість багатоповерхівок. Але коли зникає світло, котельні теж припиняють працювати.
Мешканці скаржаться, що вже за годину у квартирі стає холодно, йдеться у публікації "МБ".
Така ситуація була з котельнею на вулиці Узбецькій. Котельня не працювала по кілька годин на добу. Але тепер у "Чернівцітеплокомуненерго" запевняють, що котельня працюватиме на генераторі у разі знеструмлення.
"У нас є великі котельні, які вважаються об’єктами критичної інфраструктури, і їх не знеструмлюють, а от малі котельні – так. Наразі вирішили, що на період знеструмлення за графіками ми генератори не запускаємо на більшості котелень. Але все ж працюють генератори в котельнях на вулицях Залозецького, Хотинській та Узбецькій, тому що вони обслуговують значну кількість населення. Мали скарги від людей, що у квартирах холодно через знеструмлення. Тому, коли вимикали світло, на цих котельнях починали працювати генератори. За плюсової температури можемо і не запускати генератор. За мінусової температури під час кожного знеструмлення запускали генератор", - каже директор "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Корчунов.
Але вмикання і вмикання котельні це теж тривалий процес.
"Для того, щоб перейти з живлення на генератор і запустити заново котельню, минає близько 30 хвилин. Стільки ж часу треба, щоб перейти від генератора до мережевого електроживлення, бо треба зробити певні дії: зупинити котел, заново його розпалити, щоб він набрав температуру. Тож минає певний час", – пояснює Олександр Корчунов.
На роботу генератора котельня витрачає в середньому 10-15 літрів пального на годину.
"Це немалі кошти, якщо працює через генератор три котельні. Ми не маємо свого пального, з коштами допомагає міська рада. Маємо намір забезпечити стовідсотково генераторами всі малі котельні, щоб вмикати генератори, якщо будуть тривалі знеструмлення", - зазначив Олександр Корчунов.
У "Чернівцітеплокомуненерго" розповіли, що мали низку ремонтів приладів через те, що світло вмикається-вимикається.
"Мали випадки, коли автоматика на котельні виходила з ладу тощо. Будь-яке вмикання-вимикання може призвести до гідравлічного удару, і це теж проблема. Минулого року котельні не знеструмлювали, і проблем було менше. Зараз обговорюємо питання з владою, щоб відновити це", – пояснює Олександр Корчунов.
Редактор: Людмила Осадчук
26-12-2024, 20:58