русский корабльнахуй
 
Новини Чернівців  24 грудня 2024 18:20 

У Чернівецькому драмтеатрі – прем’єра вистави для дітей «Котигорошко» - фото та відео

підтримай автора: оригінал
4
1.9k
0
Завтра, 25 грудня, у Чернівецькому драмтеатрі ім. О. Кобилянської відбудеться прем’єрний показ вистави для дітей "Котигорошко". Головною особливістю театрального перфомансу стане взаємодія акторів з анімованими декораціями.
Про це пише molbuk.ua.
Іван Бутняк, директор театру та автор п’єси, за мотивами якої реалізували виставу, каже, що "Котигорошка" хотіли додати до репертуару майже два роки тому.
"Ми не дарма так довго готувалися, бо прагнули зробити це по-особливому. Не просто інсценізувати традиційну народну казку. Нам не підходили ті драматургічні доробки, які були написані в радянський час", - каже директор.
До теми "Котигорошка" Іван Бутняк звертався ще у 2015 році. Каже, що це було пов'язано з подіями на Майдані. Планував писати як сценарій до анімаційного фільму та врешті це стало основою теперішньої постановки.
До роботи над виставою запросили Марину Богомаз, яка працює над постановками не тільки в Україні, а й за кордоном. Вона є режисеркою моновистави "Казки на поді". Їх можна побачити на сцені-майстерні.
У казці звучатиме музика українського гурту "NAZVA". Іван Бутняк каже, що це збагачує сучасній і не класичний підхід до музичного оформлення вистави. А режисерка Марина Богомаз, додає, що звучання пісень гурту у постановці – її маленька перемога.
"Це якісна попкультура. Саме така музика має звучати зі сцени для дітей, бо ми формуємо їх смак. Якщо нам щось подобається, то ми не маємо робити для дітей спрощений варіант. Я та режисерка, яка хоче говорити з дітьми мовою сучасності й тих засобів мистецтва, які подобаються мені. Сьогодні – не вчора, не колись в дитинстві, а саме сьогодні", - зазначає жінка.
Роль Котигорошка у виставі виконає Сергій Буда, – новий актор Чернівецького театру.
"За весь час, відколи я дотичний до професії актора, ніколи не бачив такого на сцені: форми існування, підходу до роботи та й взагалі чогось подібного… Це щось зовсім нове", - каже актор.
Марина Богомаз, наголошує, що за основу взяли не саму казку про культового персонажа, а лише її частину.
"Це народна казка, яка передавалася не століттями, а тисячоліттями. У старих оповідок є специфіка – нашарування. Ми ж можемо це розшифровувати. У сучасному світі це хороша тенденція, бо якщо ти робиш першу серію, і вона подобається публіці, то є можливість продовжити", - каже пані Марина.
За пластику у постановці відповідала Софія Сафрюк. Її ви можете знати за танцювальними відео на українські пісні у соціальних мережах.
Художниця-постановниця – Наталія Гуріна. Вона приїхала до Чернівців з Рівного. 90% анімації, використаної у виставі, створено її синами – Дарієм та Івою.
Наталія каже, що це був своєрідний експеримент – використати дитячу творчість у професійному театрі.
"Хлопці, промальовуючи персонажів декорації, думали про те, як вони зможуть потім рухатися. Зобразивши частини тіла об’єктів в різних шарах, одразу розповідали мені та Марині, як вони хотіли б, щоб це виглядало на сцені", - каже пані Наталія.
Також вона додала, що разом з пані Мариною ходили до краєзнавчого музею досліджувати різні артефакти. Там звернули увагу на експонати трипільської культури. Зазначає: "Шукали символи, які можуть бути важливими у виставі".
Так, при створенні постановки відштовхувалися від образу писанки.
Виставу глядачі можуть побачити вже завтра о 14:00, або ж 29 грудня на сцені Драмтеатру Кобилянської.
Крім того, організатори анонсували різдвяний шоу-концерт "Циганок show та Шнайдер orchestra", прем’єра якого відбудеться завтра. На ньому обіцяють жарти, спів, музика під келих шампанського в найатмосфернішій локації театру з виглядом на Чернівці.
Редактор: Катерина Ковальова
24-12-2024, 18:20