Приріст забезпечили трубопровідні поставки, які зросли на 26%, до 30,3 млрд кубометрів. Це приблизно 11,1% від усього європейського імпорту газу. За підсумками 2023 року цей показник дорівнював 8,4%. Про це повідомляє Коммерсантъ з посиланням на дані аналітичної компанії Bruegel.
Про це пише NV Бізнес
Водночас поставки російського СПГ рік до року також продемонстрували зростання на 18,2%, до 19,3 млрд кубометрів.
Загалом імпорт газу в ЄС скоротився майже на 6%, склавши 271,5 млрд кубометрів. Основним постачальником стала Норвегія, яка наростила експорт на 3,6%, до 85,2 млрд кубометрів.
Як пише Financial Times: "Імпорт СПГ із Росії в ЄС у 2024 році досяг рекордного рівня, незважаючи на спробу блоку скоротити залежність від газу з цієї країни після повномасштабної війни Москви з Україною".
За даними видання, раніше Європа імпортувала близько 40% свого газу з РФ, більшу частину якого поставляли трубопроводами. Тепер загальний імпорт газу з Росії, включно з трубопровідним газом, становить близько 16% поставок газу в ЄС.
Як повідомлялося, з 1 січня 2025 року припиняє дію угода про транзит російського газу через Україну. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не займатиметься транзитом російського газу. Водночас Україна готова розглянути варіанти транзиту, якщо газ не буде російським і РФ не буде на ньому заробляти до кінця війни.
Раніше Єврокомісар з питань енергетики Ден Йоргенсен заявив, що ЄС готується до остаточного припинення поставок російських енергоносіїв.
Єдиним джерелом російського трубопровідного газу для європейців у разі зупинки транзиту залишиться Балканський потік, який приймає газ із Турецького потоку. Щорічно ним поставляється приблизно 14−15 мільярдів кубометрів у Румунію, Грецію, Північну Македонію, Сербію, Боснію і Герцеговину, Угорщину.
Редактор: Анастасія Апетрі
23-12-2024, 16:27