русский корабльнахуй
 
Новини  10 грудня 2024 18:00 

Зміни до Кримінального кодексу України: три способи повернення військовослужбовців зі СЗЧ на службу

підтримай автора: оригінал
4
-
-
Заступник начальника Головного управління Військової служби правопорядку, полковник Олександр Гринчук, роз’яснив новий порядок повернення військовослужбовців, які здійснили самовільне залишення військової частини (СЗЧ) або дезертирство.
Три способи повернення на службу
  • Через закриття кримінального провадження
  • Якщо військовослужбовець добровільно повертається, то на етапі досудового розслідування він може подати клопотання слідчому, прокурору або суду про звільнення від кримінальної відповідальності. За умови згоди командира військової частини, суд може ухвалити рішення про закриття кримінального провадження та звільнення від відповідальності. Військовий має протягом трьох діб прибути до військової частини для поновлення на службі.
  • Повернення у разі СЗЧ до трьох діб
  • У випадках, коли військовослужбовець був відсутній не більше трьох діб, його дії не кваліфікуються як кримінальне правопорушення. У такій ситуації військовий може самостійно повернутися до частини, де після з’ясування причин відсутності до нього застосовується лише дисциплінарне стягнення.
  • Повернення до служби через батальйони резерву
  • Якщо відомості про СЗЧ не внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), але триває службове розслідування, військовий може бути доставлений до батальйону резерву. Після аналізу ситуації військовослужбовець або повертається у свою частину, або його переводять до іншого підрозділу ЗСУ, визначеного Генеральним штабом. Батальйони резерву: механізм роботи
    У кожному оперативному командуванні створені батальйони резерву, які приймають військовослужбовців, що бажають повернутися на службу. Там працюють робочі групи з кадрових, медичних та психологічних питань. Якщо військовослужбовець не може повернутися до своєї частини, він може бути переведений до іншої частини за згодою її командира.
    За словами Гринчука, такі батальйони функціонують як рекрутингові центри, де проводиться відбір військовослужбовців за спеціальностями, необхідними для бойових частин. Пріоритет надається штурмовим підрозділам, але також розглядаються позиції операторів БПЛА, зв’язківців, інженерів тощо.
    Широкомасштабний розшук дезертирів
    Для пошуку військовослужбовців, які вчинили СЗЧ чи дезертирство, налагоджено взаємодію з Нацполіцією, ДБР, СБУ та Держприкордонслужбою. Шукають осіб за місцями проживання родичів, знайомих, за місцем призову та роботи. Військових, яких знаходять, доставляють до найближчих органів досудового розслідування або до батальйонів резерву.
    У Військовій службі правопорядку наголосили, що кожен випадок СЗЧ розглядається індивідуально. Іноді причини можуть полягати у сімейних обставинах, конфліктах у підрозділі або проблемах зі здоров’ям. У таких випадках можуть бути проведені додаткові перевірки та розслідування дій керівництва військових частин.

    Схоже


    21 листопада 2024 12:30 
    Новини Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину

    03 грудня 2024 21:00 
    Новини У ЗСУ роз’яснили зміни до законодавства щодо поновлення військовослужбовців, які залишили службу

    28 листопада 2024 21:50 
    Новини Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ

    21 листопада 2024 12:48 
    Новини Рада ухвалила закон про добровільне повернення на службу після СЗЧ

    03 грудня 2024 22:00 
    Новини України У ВСП пояснили, кого стосуються зміни законодавства по СЗЧ