Ілюстративне фото
Проблема туберкульозу залишається актуальною для України в цілому та Чернівецької області зокрема, повідомили у Департаменті охорони здоров'я Чернівецької ОВА.
Попри те, що за даними епідеміологічного нагляду, захворюваність на активний туберкульоз (включаючи його рецидиви), у Чернівецькій області є найнижчою в Україні, за 6 місяців 2024 року зафіксовано її зростання на 10,4%.
Якщо у 2023 році у Чернівецькій області було зафіксовано 179 випадків захворюваності на активний туберкульоз, то з початку 2024-го – 198, крім цього троє захворілих – діти, повідомив Володимир Мочульський, генеральний директор ОКНП «Чернівецький обласний медичний центр соціально значущих хвороб», пише Медіа агентство АСС.
Серед основних ризиків, які погіршують подолання туберкульозу - несвоєчасне виявлення захворювання, нехтування профілактикою та лікуванням, а також війна та пов’язана з нею міграція із регіонів з підвищеним рівнем захворюваності.
Зважаючи на невтішну статистику, фтизіатри наголошують на необхідності регулярних флюорографічних обстеженнях для якомога більш раннього виявлення туберкульозу. Обов’язкове флюорографічне щороку мають проходити всі особи, старше 14 років.
Найдієвішим методом специфічної профілактики туберкульозу є вакцинація й ревакцинація вакциною БЦЖ.
Симптоми, за якими можна запідозрити туберкульоз:
- кашель понад 2-3 тижні;
- підвищена температура тіла понад 7 днів, особливо коли підвищення незначне – 37,2-37,5°С.
- утруднене дихання;
- біль у грудях;
- поганий апетит, постійна слабкість;
- безпричинна втрата ваги тіла;
- підвищена пітливість, особливо вночі;
- кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).