З початку повномасштабного вторгнення кількість випадків домашнього насильства збільшилась.
Про це розповіла в "Українському радіо.Чернівці" поліцейська з Буковини інспекторка сектору протидії домашньому насильству Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області Катерина Данилюк.
"Цьогоріч загальна статистика викликів через домашнє насильство становить 1118 викликів. За жовтень було зафіксовано 127 викликів. З початку повномасштабного вторгнення виклики через домашнє насильство збільшились. Це пов'язано з тим, що на території Буковини було багато тимчасово переміщених осіб. У 2023-2024 роках статистика дещо впала, тому що багато громадян переїхало до інших країн. Також тих, кого засудили, чоловіків та жінок, зараз беруть участь у бойових діях", - повідомляє Катерина Данилюк.
За словами начальниці відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора Ірина Шурхно, в Україні з початку повномасштабного вторгнення зросла кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства майже на 80%. Проте на Буковині цей показник зменшився.
"Показники домашнього насильства зменшились насамперед через те, що багато "кривдників" зараз беруть участь у бойових діях. Проте якщо загальна кількість викликів зменшилась, то зросла кількість випадків насильства з боку колишніх військових", - зазначає Катерина Данилюк.
За її словами, випадків насильства з боку чоловіків не стало менше.
"Напевно це пережиток патріархату, адже люди звикли, що чоловіки сильні та їм не можна показувати свої емоції. За жовтень у нас тільки сім чоловіків, які повідомили про випадок насильства відносно них. За 2024 було лиш 93 дзвінків з такими випадками. Домашнє насильство не має гендеру. Воно може статись як відносно жінок, так і чоловіків", - каже Катерина Данилюк.
Також вона розповіла про види та прояви цього виду злочину, а також нагадала про те, куди варто звертатися, якщо громадяни стали свідками чи потерпіли від гендерно зумовленого, чи іншого виду насильства.
Редактор: Анастасія Апетрі
3-12-2024, 14:58