На проспекті Шота Руставелі у Тбілісі 30 листопада ввечері тисячі мітингувальників знову зібралися проти рішення керівної партії "Грузинська мрія" відмовитися від переговорів із ЄС щодо вступу до 2028 року.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на видання Sova.
Зазначається, що проспект повністю перекритий. На місці перебуває поліція. Залізні ворота, встановлені на бічних входах до грузинського парламенту — заварили.
Крім Тбілісі, масштабні акції протесту проходять у Батумі, Зугдіді, Кутаїсі, Телаві, Гурджаані та інших містах Грузії.
Як повідомляє "Эхо Кавказа", у Батумі на акцію протесту люди зібралися як біля урядової будівлі, так і біля офісу телеканалу Ajara TV. У обох місцях спостерігається значна мобілізація поліції. Мітингувальники висловлюють незгоду з рішенням партії "Грузинська мрія" та демонструють солідарність із затриманими на акції у Тбілісі, яка пройшла напередодні.
Чотири опозиційні політичні об'єднання, які подолали прохідний бар'єр на парламентських виборах, результати яких вони відмовляються визнавати, обіцяють протистояти "організованому ними систематичному насильству проти мирних демонстрантів та журналістів". Вони також обіцяють надати учасникам протестів юридичну, інформаційну та медичну допомогу, в разі потреби.
Чому розпочались протести у Грузії
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.
Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії "Грузинської мрії", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.
Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. Загалом 28 листопада у сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.
Під час розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі з 29 на 30 листопада поліція затримала 107 протестувальників. Силовики використовували проти мітингарів водомети, капсули з газом, перцевий спрей, а також інші спецзасоби.
Редактор: Людмила Осадчук
30-11-2024, 22:22