Ілюстративне фото
184 компанії в Україні нині перебувають під санкціями РНБО, за даними Ради національної безпеки і оборони України. Найбільше таких бізнесів у Києві, Одесі та Львові. Найчастіше ці компанії займаються гуртовою торгівлею, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами.
Понад 15% підсанкційних компаній перебуватимуть під обмеженнями довічно. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на інформацію порталу Опендатабот.
Більшість компаній з’явилися у санкційному списку після серії оновлень списків у 2024 році
Тож цьогоріч таких бізнесів побільшало майже втричі: на 119 компаній. Натомість найменше компаній додалося до санкційного переліку у 2023 році — всього 10 (5.4%).
Кожна друга компанія від загальної кількості перебуватиме під санкціями до 2027 року. Ще 19.4% або 36 бізнесів вийдуть з-під обмежень не раніше 2034 року. На безстроковому терміні санкцій перебуває 15.1% або 28 компаній.
Серед цих бізнесів найбільше представників гуртової торгівлі, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами — 61 компанія (33.2%). Ще 10.3% займаються спеціалізованими будівельними роботами — 19 підприємств.
Трійку ділять виробництво кіно та будівництво споруд — по 7 компаній або 3.8%.
Найбільше бізнесів під санкціями перебуває у Києві — загалом їх 102. Значно менше компаній налічується в Одеській області — 17 або 9.2%. До лідерів за кількістю підприємств також увійшла Львівська область — 13 або 7.1%. Наступною йде Чернівецька область - тут 9 таких компаній.
Покинути санкційний список можна лише за підписання відповідного рішення РНБО Президентом України або якщо термін дії санкцій проти підприємства вичерпався та їх не поновили.