Фото: МА АСС
В останню суботу листопада в Україні відбудуться жалобні заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів.
У Чернівцях відкрили виставку Державного архіву Чернівецької області «Штучний голод 1946-1947 років в Чернівецькій області», організовану спільно з Чернівецьким товариством політв’язнів та репресованих, пише Медіа агентство АСС.
У ХХ столітті Україна пережила три Голодомори, що стали трагедією для мільйонів людей
У рамках виставки представлено 16 стендів з інформацією про те, як Буковина переживала ті страшні часи. Зокрема, там зображені унікальні архівні фото 1946-47 років, ксерокопії газет та документів, які підтверджують голод в області, зібрані дані про втрати серед населення та випадки канібалізму.
Виставка наочно демонструє перебіг трагедії у Чернівецькій області – початок колективізації та надмірні плани хлібозаготівель, розкриває злочинні методи радянської влади щодо використання різних верств населення у своїй діяльності.
«Робота над цією виставкою пророблена колосальна. Заведено вважати, що голодомор майже не зачепив Буковину. Але якщо подивитися на цю ситуацію з іншого боку - загинуло майже 20 тисяч осіб. Близько 80 тисяч дітей знаходилось у стані дистрофії. Про це потрібно говорити», - каже голова ГО «Чернівецьке обласне товариство політв'язнів та репресованих» Галина Бойко.
23 листопада о 12:00, біля меморіалу жертвам Голодомору (ріг вулиць Руської та Шевченка), відбудуться жалобні заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів. Саму ж виставку можна буде оглянути з 13:00 у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї. Вхід вільний.