Не секрет, що харчування впливає не лише на стан здоров'я, самопочуття, а і на зовнішній вигляд. Ба більше, виявилось, конкретний вид продуктів може робити нас біологічно старшими, ніж це відповідає фактичному нашому віку.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Euronews. Вчені з Італії проаналізували дані понад 22 000 людей, аби вивчити вплив ультраоброблених продуктів на біологічний вік людини.
Результати показали, що високе споживання таких продуктів пов’язане з прискоренням біологічного старіння, незалежно від їхньої поживної цінності. Це означає, що організм старіє швидше на клітинному рівні, що своєю чергою також може підвищувати ризик розвитку серйозних захворювань, як-от рак, діабет, хвороби легенів, деменція і хвороба Альцгеймера.
Ультраоброблені продукти не тільки шкідливі для здоров'я, вони також можуть прискорити старіння організму. Це свідчить про проблеми, які не обмежуються лише низьким вмістом корисних речовин,
– розповіла авторка дослідження Симона Еспозіто.
Чому шкідливі ультраоброблені продукти
Такі продукти передусім містять добавки: консерванти, підсилювачі смаку і барвники, які зазвичай не використовують під час приготування їжі вдома.
За даними Британського фонду серця, часте споживання ультраоброблених продуктів пов'язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, інсультів і навіть передчасної смерті.
Деталі дослідження
Учені проаналізували біомаркери крові та звички в харчуванні учасників, а потім вирахували їхній біологічний вік, порівнявши його з хронологічним.
Важливо! Виявилось, що надмірне споживання ультраоброблених продуктів пов'язане з прискоренням біологічного старіння.
Перероблені продукти мають низьку поживну цінність. Окрім того, ці продукти піддаються інтенсивній промисловій обробці, яка змінює їх структуру і видаляє життєво важливі поживні речовини та клітковину. Такі зміни можуть мати значний вплив на метаболічні функції та склад мікробіоти кишківника.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для встановлення медичних діагнозів або самолікування.
Редактор: Катерина Ковальова
14-11-2024, 00:45