Багато чого залежить від суміжної роботи АТ «Чернівціобленерго» із сусідніми областями: Хмельницькою та Івано-Франківською.
Фото: MNZR ruez/Unsplash
Вимкнення електрики у Чернівецькій области взимку залежатиме від температурного режиму. За морозів є ймовірність, що світла не буде по 16 годин.
Про це повідомив під час брифінгу голова акціонерного товариства «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук.
Він зазначив, що багато чого залежить від суміжної роботи АТ «Чернівціобленерго» із сусідніми областями: Хмельницькою та Івано-Франківською.
«Щодо відключень, то вони залежать від температурного режиму. Якщо буде зниження температури до -10º, то відключатимуть чотири черги з шести. Тобто, 16 годин світла не буде, а 8 – буде. Це найтяжчий сценарій, який ми розглядаємо», – резюмує голова АТ «Чернівціобленерго».
Він каже, що до знеструмлень підготуватися неможливо.
«Зазвичай вони настають несподівано. 2022 року в нас було п’ять повних знеструмлень. Двоє з них були непростими для Чернівецької области – тоді ми цілком відключилися від електроспоживання. З досвіду ми вийшли зі знеструмлень упродовж чотирьох годин», – каже Олександр Ніверчук.
Також він розповів, що цьогоріч працівники товариства реконструювали підстанції поблизу кордону.
«У Чернівцях замінили одне джерело живлення. Це дало змогу, відповідно до ремонтної програми, встановити 95 трансформаторів з переходом мережі живлення з 6 кВ на 10 кВ (кіловольт – ред.). Для Буковини це прорив, адже ніхто не робив такого раніше», – розповів голова АТ «Чернівціобленерго».
Крім того, веде далі Олександр Ніверчук, працівники «Чернівціобленерго» замінили п’ять високовольтних опор на 110 кВ. З початку будівництва енергетичних об’єктів на Буковині схожих робіт не виконували.
Щодо навчальних закладів краю, то за словами начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Руслана Запаранюка, кожну школу на Буковині забезпечили незалежним електрогенерувальним обладнанням і пальним для його роботи. Такі дані моніторингу і напрацювання територіальних громад.
Також, з його слів, у Чернівцях встановили дві когенераційні установки.
На сьогодні в краї 3348 домоволодінь мають сонячні станції – це чи не найбільше в Україні, розповідає Олександр Ніверчук. У сонячні дні лишень 20% зі 100% Буковина бере електроспоживання із загальної системи.