Ілюстративне фото з відкритих джерел
Про енергетичну безпеку Буковини, підготовку до опалювального сезону та стан енергетичної галузі в регіоні на брифінгу розповіли очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк та голова АТ «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук.
Ворог продовжує нищити енергосистему України, і це впливає на роботу всієї країни, економіки. Як зазначив Руслан Запаранюк, завдяки ЗСУ Буковина - безпечне місце, проте регіон включений в загальну систему електроенергії України, таким чином для області теж існують ризики, пише Медіа агентство АСС.
Енергонезалежність області - питання номер один станом на сьогодні
Як зазначив очільник ОВА, у Чернівецькій області активно впроваджують альтернативні джерела енергії, які забезпечили б автономну роботу критичної інфраструктури (шкіл, дитячих садочків, теплокомуненерго тощо).
«Станом на сьогодні ми маємо понад 17 енергогенеруючих сонячних станцій. Вони генерують понад 82 мегавати потужності. Також спільно з містом встановлюємо когенераційні установки. У Чернівцях зокрема є дві когенераційні установки, одна з яких вже працює. Інша вже незабаром буде готовою до запуску. Це забезпечить наші мікрорайони світлом та теплом. А в інших містах області є приватний бізнес, який займається облаштуванням когенераційних установок. Він забезпечить енергією і себе, і найближчі населені пункти», - каже Руслан Запаранюк.
В області є ще 17 локацій, де можуть бути встановлені незалежні джерела енергії у вигляді сонячних генераторів. Також є 8 незалежних модульних котелень, які можуть працювати та забезпечувати теплом містян, та працює одна біла газова установка потужністю понад 1 мегават.
Підготовка до опалювального сезону
За словами Руслана Запаранюка, Буковина стійко підготувалась до опалювального сезону та, ймовірно, пройде його стабільно та успішно:
«Згідно з нашим моніторингом, кожна школа як міста, так і об'єднаних територіальних громад, забезпечена незалежним електрогенеруючим обладнанням та пальним для автономної роботи. Це все на контролі».
Попри це, повністю бути готовими до можливих блекаутів через атаки ворога неможливо, каже голова АТ «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук.
«Зазвичай він (блекаут, - ред.) приходить несподівано. У 2022 році ми проходили 5 блекаутів і два з них були для нашої області найскладнішими. Ми повністю відключались від електрозабезпечення. За 4 години тоді ми вийшли з блекауту, проте це залежить не виключно від нас, а й від роботи з сусідніми областями, зокрема Хмельницькою, Івано-Франківською. Найбільше це залежить від роботи НЕК Укренерго», - пояснив Олександр Ніверчук.