русский корабльнахуй
 
Новини  07 листопада 2024 17:30 

Україна не відмовляється від планів ударити по Кримському мосту — речник ВМС ЗСУ

підтримай автора: оригінал
2
-
-
Україна не відмовляється від планів атакувати Кримський міст, який з’єднує півострів із материковою частиною росії. рф змушена витрачати чимало ресурсів, аби захистити його.
Про це в коментарі «Укрінформу» розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
За його словами, рішення про ураження цього об’єкту ухвалюватиме вище військове керівництво. Водночас він відзначив, що росіяни посилюють захист мосту від можливої атаки.
“Вони змушені застосовувати максимально можливу кількість систем протиповітряної оборони навколо цього мосту, вони змушені залучати інші види та роди збройних сил, зокрема росгвардію, щоб здійснювати пропускний режим”, — заявив Плетенчук.
Разом із цим речник ВМС відзначив, що наразі міст не здатен повноцінно забезпечувати логістичні потреби для армії рф, однак, на його думку, для росіян є важливим сама наявність цієї переправи, оскільки це “один із сакралізованих символів російської імперської політики”.
Щодо залізниці, яку росіяни планували спорудити на тимчасово окупованих територіях, яка мала б з’єднати росію та Крим суходолом, то Плетенчук заявив, що там раніше вже була залізниця.
“Те, що вони її відновили, не означає, що вони зараз можуть перекидати суходолом у Крим усе необхідне”, — вважає речник ВМС.
Кримський міст уже кілька разів ставав ціллю українських спецпризначенців. У жовтні 2022-го після вибуху на мосту там спалахнули залізничні вагони з паливом, частково завалилися два прольоти автомобільної частини мосту.
Після вибухів на мосту в ніч проти 17 липня 2023 року там було знищено один проліт, ще один — пошкоджено. росія також заявила про загиблих та поранених унаслідок цього вибуху. В атаках звинувачували Україну.
Під час війни Кримський міст став важливою логістичною ниткою для російських військ: саме через нього окупанти перекидали підкріплення своїй армії, зокрема на півдні. Цей міст також є символом «постійності» російської присутності на окупованих землях.