Майже 640 тисяч гривень позбулися буковинці протягом минулої доби, довірившись шахраям. Слідчі поліції розпочали кримінальні провадження.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області, пише molbuk.ua
Учора, 6 листопада, до поліції звернулося восьмеро буковинців: четверо чоловіків і жінок, у яких невідомі особи незаконно заволоділи грошима.
Зокрема, 58-річний житель с. Годинівка, перейшов за фішинговим посиланням, відправив особисті дані незнайомцям, після чого з його рахунку зняли 10 тисяч гривень.
52-річна жителька села Тереблече під приводом отримання додаткового прибутку в інтернеті перерахувала шахраю майже 407 тисяч гривень. А 45-річна жителька села Спаська перерахувала невідомій особі 48 тисяч гривень, використовуючи електронно-обчислювальну техніку.
Житель села Нижні Синівці під приводом купівлі автомобільних дисків перерахував потенційному продавцю 40 тисяч гривень. Відтак – 26-річний буковинець замовлений товар не отримав, а з моменту отримання коштів шахрай не відповідає на його дзвінки та смс. За такою ж схемою 15 тисяч гривень надіслав за купівлю зимових шин в інтернеті незнайомцю 64-річний житель Сокирян.
73-річний житель цієї ж громади під час реєстрації на сайтах азартних ігор надав свої особисті дані, після чого з його рахунку було знято 8 тисяч гривень.
До 56-річного чоловіка з села Ревне зателефонували псевдобанкіри та запропонували захистити його банківські рахунки. Заявник перерахував за ці "послуги" понад 55 тисяч гривень. А 28-річна жителька села Магала перерахувала за відпочинок у готелі за кордоном понад 51 тисячу гривень.
За добу загальна сума, втрачених грошей буковинцями через незаконні схеми шахраїв, становить майже 640 тисяч гривень.
Слідчі поліції внесли відомості про вказані факти вчинення протиправних дій до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські рекомендують громадянам не відкривати посилання від незнайомих осіб. Також не перераховувати передоплату за товари, які замовили онлайн, та не довіряти псевдобанкірам, які пропонують захист банківських рахунків. За такими схемами шахраї найчастіше ошукують довірливих громадян.
Буковинці зверніть увагу на те, що ви, ймовірно, стаєте жертвами шахраїв, якщо у надісланому посиланні просять вказати такі дані як:
- ім’я користувача та паролі;
- номери банківських рахунків;
- PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
- дату вашого народження;
- CVV-коди.
У випадку, якщо ви все ж таки потерпіли від шахраїв, не зволікайте, телефонуйте на спецлінію "102".
Редактор: Галина Олійник
7-11-2024, 13:59