русский корабльнахуй
 
СТАТТІ  06 листопада 2024 13:04 

Мобілізація у Чернівцях та області - відповіді на найпоширеніші питання СТАТТІ

підтримай автора: оригінал
2
-
0
Сьогодні в Україні однією з найобговорюваніших тем залишається мобілізація. Це логічно для країни, яка з 2014 року перебуває у стані війни.
Разом із тим, мобілізація залишається однією із найпоширеніших тем для маніпуляції та фейків від ворожої держави. На жаль, підхоплюють це і самі українці, розганяючи соцмережами тисячі відео та постів про начебто протиправні дії ТЦК чи поліції. Але не всі ці відео є реальністю. Частину з них робили на замовлення, аби дестабілізувати ситуацію та відвернути людей від мобілізації.
У цьому матеріалі відповідаємо на найпоширеніші питання про мобілізацію на Буковині. Для цього ми поспілкувалися з Начальницею групи комунікацій Чернівецького ОТЦК та СП майором Тетяною Гайдащук.
Читайте: Чи дійсно у Чернівецькій області мобілізація жорсткіше, ніж в інших областях - коментар ТЦК
Як може відбуватися процес видачі повістки, наприклад, на вулиці? Які дії мають право застосовувати представники ТЦК, а які - ні.
Представники ТЦК та СП мають право здійснювати перевірку документів в будь-якому місці і людина повинна на вимогу надати ці документи. Якщо під час перевірки виявляють порушення, людину запрошують до ТЦК та СП для уточнення даних, з’ясування всіх обставин, проходження ВЛК, складання адміністративного протоколу – залежно від ситуації.
Представники правоохоронних органів мають право доставляти порушників до ТЦК та СП.
Як діяти людині, яка отримала повістку - порядок її дій.
Обов’язково з’явитися до ТЦК та СП. Там відбувається робота з документами щодо військового обліку, визначається придатність до військової служби, загалом вивчаються всі обставини аби з’ясувати, чи може чоловік проходити військову службу.
Якщо так, то визначається, в якій частині та на якій посаді може знаходитись людина. Бо відповідно стану здоров’яце обирається, чи це може бути бойовий підрозділ, чи тиловий (склади, навчальні центри, ТЦК та СП тощо).
Якщо громадянин не має права на відстрочку та придатний до проходження військової служби, він направляється в навчальний центр.
"Наголошую, що кожен новобранець проходить відповідну військову підготовку", - додає Тетяна.
Чи можуть мобілізувати ВПО?
"Звісно що так. Від самого початку загальної мобілізації ми постійно нагадували, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які приїжджають в нашу область, повинні звернутися до найближчого ТЦК та СП і стати на військовий облік".
Відтак багато чоловіків з інших областей України стали до лав Збройних Сил звертаючись в ТЦК та СП Чернівецької області. Прибути до ТЦК повинні чоловіки віком від 18 до 60 років, найперше для постановки на облік. А вже далі з’ясовується, чи людина має право на відстрочку, чи підлягає призову, чи можливо її зняття з обліку або ж чи придатна вона до військової служби.
Ситуація на фронті складна і всі знають, що у війську бракує людей. І самі ж воїни звертаються до співвітчизників в тилу стати поруч, допомогти стримати росіян. В цей час, без перебільшення, від рішення кожного чоловіка долучитися до війська залежить доля всього народу.
В соцмережах з’являються скандальні відео затримання людей для начебто мобілізації. Іноді йдеться про працівників ТЦК, іноді про поліцію.
Розповсюджуються подібний контент тими, чия діяльність спрямована на те, щоб українці не чинили спротив ворогу, або ж тими, хто сам уникає військового обов’язку, - пояснює Тетяна.
Російська пропаганда доповнює брехнею і активно поширює такого роду інформацію в російському інфопросторі, щоб показати своєму населенню, ніби то українці не бажають воювати. А серед наших людей це закидають, аби створювати соціальну напругу, навіювати страх і небажання захищати державу.
"Майже кожен конфліктний випадок, як показує досвід, спровокований самим порушником. Тобто, в більшості таких випадків з’ясовується, що чоловік порушує закон, при цьому поводиться неадекватно, провокує конфлікт. Відтак, дехто намагаючись виправдати себе, і уникнути обов’язку вдається до спроб маніпулювати суспільною думкою - поширює дописи видаючи себе в якості жертви".
У випадках, коли все ж виявляються протиправні дії військових, керівництво ТЦК та СП за такими фактами призначає службову перевірку або розслідування. Після того приймаються відповідні рішення.
Які фейки найчастіше запускають про мобілізацію в Україні і хто за цим стоїть?
Велика кількість фейків, які поширюються росією, або ж внутрішніми ворогами, спрямовані саме на підрив мобілізації. Деякі з них використовуються дуже часто.
Наприклад, що дії військових ТЦК є незаконними. Поширюється контент з фрагментами відео конфліктів, до них додається брехливий коментар. Хоча насправді все має геть інший сенс, інколи на таких відео чи фото навіть немає військових.
Інший популярний фейк, що в ТЦК служать військові, які ховаються від війни. Насправді ж розказані вже десятки історій про участь цих людей у бойових діях, про отримані поранення. Ці стереотипи, залишаються, бо підтримуються ворогом.
Ще один популярний фейк - "з вулиці одразу на передову". Це один з улюблених ворогом фейків. Насправді ж кожен новобранець обов’язково проходить підготовку та навчається за військово-обліковою спеціальністю. Підготовка триває кілька місяців – в когось довше в когось менше в залежності від складності спеціальності.
Зручний формат новини у нашому Telegram