русский корабльнахуй
 
Чернівці  05 листопада 2024 16:04 

За дрова - до в’язниці? Скільки можна купити на Буковині, ціни та коли настає відповідальність за зберігання

підтримай автора: оригінал
3
2k
0
Ілюстративне фото
10 жовтня Верховна Рада України прийняла Закон України, який мав би протидіяти незаконному обігу деревини.
«Закон про дрова» – так прозвали в народі ухвалений Верховною Радою закон, мета якого посилити відповідальність за незаконну вирубку дерев та за оборудки з деревиною. Усе через те, що в документі з’явилася стаття, яка нібито напряму стосується пересічних людей, які запасаються дровами на зиму.
Скільки дров на Буковині може купити одна людина
Журналісти МА АСС поцікавилися, скільки ж дров можна купити на Буковині «в одні руки» та скільки вони коштують. Отже, як розповіли нам у Подільському лісовому офісі, зараз одна особа може купити не більше 15 кубометрів деревини за сезон. Якщо, до прикладу, у домогосподарстві проживає подружжя, то чоловік і жінка можуть замовити по 15 кубометрів дров на сезон. Такі обмеження діють з метою запобігання незаконному перепродажу.
У перший рік повномасштабного вторгнення на Буковині різко зросла кількість замовлень, втім зараз у лісництвах області ажіотажу не фіксують.
Дрова – це соціальний товар, тому питання ціни контролюється і складається з собівартості та податків. Ціна залежить від породи та місця, де покупець забиратиме дрова (з доставкою чи самостійно з лісосіки, верхнього/проміжного/нижнього складу).
Ціни на буковинські дрова
- на лісосіці: від 930 до 1110 грн/кбм;
- на верхньому складі: від 990 до 1170 грн/кбм;
- на проміжному складі: від 1080 до 1260 грн/кбм;
- на нижньому складі: від 1344 до 1524 грн/кбм;
З доставленням: від 1824 до 2004 грн/кбм.
Зараз дрова для опалення можна виписати у будь-якому лісництві ДП «Ліси України» у Чернівецькій області.
Як можна виписати дрова
- Зверніться у філію або найближче лісництво;
- Подайте заяву з копіями ІПН та паспорта;
- Отримайте рахунок і оплатіть його будь-який зручним способом;
Можна замовити й дрова онлайн - https://drovae.gov.ua/uk/.
Повернімося до закону. Саме слово «дрова» у ньому жодного разу не згадується. Однак до «деревини» відносять різні матеріали - дрова, дошки, бруси та інші вироби, а не лише дерева.
Коли може настати кримінальна відповідальність та для кого
За законом, ухваленим Верховною Радою 10 жовтня та переданим на підпис президенту 15 жовтня, за незаконне зберігання деревини можуть присуджувати від п’яти до семи років позбавлення волі.
Закон передбачає, що якщо вартість деревини оцінюється у понад 30 тис. гривень, то штраф може бути від 34 тис. до 51 тис. гривень або обмеження волі до трьох років.
Якщо ця вартість становитиме понад 90 тис. гривень, то штраф - від 170 тис. до 425 тис. гривень або позбавлення волі від 5 до 7 років.
Власники дров повинні мати документи про те, де і як вони їх придбали – квитанції, чеки, накладні тощо. І саме їх відсутність може стати підставою для штрафу чи більш серйозного покарання.
Додамо, у законі також є норма про покарання за сінокосіння і випас худоби, заготівлю очерету, самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід на ділянках, де це заборонено або допускається тільки з дозволу лісництв. Штрафи - до 850 гривень.
Закон не загрожуватиме людям, які зберігають дрова для обігріву власних домівок, - один з авторів Один з авторів закону, буковинець, депутат фракції «Слуга народу» Максим Павлюк категорично заперечив будь-які загрози для тих, хто заготовляє дрова для власних потреб.
«Закон про дрова спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власних будинків, а стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі», - заявив Максим Павлюк, передає пресслужба «Слуги народу».
«В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджувальних документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою», - заявив депутат.
Народний обранець наголосив, що документ стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігріває дровами будинки. Він покликаний зупинити незаконні вирубки й жодним чином не стосується деревини побутового обсягу. А саме - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.
«Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме. Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися», - заявив він.
Максим Павлюк також додав, що закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, «не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності».