русский корабльнахуй
 
Чернівці  05 листопада 2024 11:12 

У Чернівцях проводять рейдові перевірки контейнерів для сміття

підтримай автора: оригінал
4
3.1k
0
Ілюстративне фото з відкритих джерел
З початком листопаду на контейнерних майданчиках для збору твердо-побутових відходів спостерігається накопичення листя.
Як зазначають у дописі Управління порядку та контролю за благоустроєм ЧМР, відповідно до Закону України «Про відходи», відходи рослинного походження (опале листя, мертва деревина тощо) не є твердими побутовими відходами, а отже викидати їх у контейнери не можна, пише Медіа агентство АСС.
У дописі нагадують, що згідно з п. 10.8 Додатку 2 до Правил благоустрою населених пунктів Чернівецької міської територіальної громади, заборонено спалювання листя, траву, бур’яни, суху рослинність, а підрядники, які здійснюють прибирання міських територій, зобов'язані самостійно вивозити листя і гілки на сміттєвий полігон.
Таким чином забороняється :
- наповнювати контейнери великогабаритними предметами, снігом і льодом, листям та гіллям, а також відходами, що можуть псувати контейнер для відходів, автотранспорт з вивезення відходів;
- складати опале листя та гілки на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.
З 4 листопада розпочали проведення рейдових перевірок на предмет дотримання вищезазначених пунктів Правил благоустрою населених пунктів Чернівецької міської територіальної громади.
При виявленні фактів складування опалого листя на контейнерних майданчиках та в контейнерах, порушників можуть притягнути до відповідальності, зокрема треба буде сплатити штраф до 1700 гривень.
«Управління порядку та контролю за благоустроєм міста наполегливо просить не допускати утворення складування листя, гілля та деревини на контейнерних майданчиках і рекомендує замовляти відповідний транспорт для утилізації опалого листя на полігоні ТПВ, а мешканцям приватного сектору забудови пропонуємо облаштовувати компостні ями. У результаті правильного компостування господарі й господині отримують компост — багате гумусом добриво, яке збагачує ґрунт поживними речовинами та корисними мікроорганізмами без збудників хвороб та насіння бур’янів», - пояснюють у дописі.