русский корабльнахуй
 
Новини Чернівців  03 листопада 2024 18:41 

«Знайти ідеальний рецепт сиру нелегко»: буковинська родина виготовляє натуральні козячі сири

підтримай автора: оригінал
7
1.2k
0
Росошанська родина Бурлак вісімнадцять років розводить кіз. А все почалося з однієї кізочки, подарованої тещею Олександра Бурлаки. Так майже два десятки років сім’я виготовляє й продає крафтові сири.
"Мати моєї дружини Галини подарувала нам одну козу. Далі їхня кількість зросла до 14. Десять років тому ми тримали ще й дві корови, але з ними було важче. З козами набагато легше. Вони не такі вибагливі. З козами є чимало роботи. Треба дати їсти, води, доглядати, згромадити, почистити, заготовляти корми", – розповідає пенсіонер-військовий Олександр БУРЛАКА.
Окрім кіз, родина має ще двох свиней і пів сотні курей.
"Кожна коза має своє ім’я"
Чоловік зазначає, що кожна коза знає своє ім’я.
"Ми розпізнаємо всіх 14 кіз. Кожна має своє ім’я. Коли кличемо певну тварину, вона приходить. Вони дуже розумні", – ділиться пан Олександр.
Родина прокидається о пів на сьому ранку.
"Зранку доглядання кіз займає півтори години. Треба дати їсти, напоїти, подоїти. На доїння йде приблизно година. Потім процідити все молоко та покласти в холодильник. Після обіду я випускаю кіз пастися біля дому. Зараз осінь, листячко падає – для них це рай", – каже Олександр.
Найважче взимку: потрібно більше часу на догляд та прибирання.
"Влітку кози пасуться самі, а взимку їх треба лише годувати, бо молока в цей період вони не дають. Узимку догляду потрібно більше", – зазначає чоловік.
"Козяче молоко дуже корисне"
На Буковині часто роблять бринзу, проте твердих сирів менше.
"Одна коза в середньому дає два з половиною літри молока на день. Воно дуже корисне. У нас зазвичай роблять бринзу, а тверді сири рідко", – каже пан Олександр.
Знайти ідеальний рецепт твердого сиру було нелегко.
"Скільки молока я зіпсував, щоб сир став смачним. На один кілограм сиру потрібно 12–14 літрів молока, це доволі багато. Влітку я робив сир через день, а зараз трохи рідше", – розповідає Олександр Бурлака.
Спочатку чоловік кладе молоко в холодильник на шість годин, щоб воно охололо. Потім зливає у велику тару, нагріває до певної температури та додає фермент.
"Потім треба дати сиру час відстоятися, щоб він просолився. Після цього продукт має дозрівати та коптитися", – говорить чоловік.
Родина продає сир через інтернет та на місцевому базарі.
"Більшість замовлень надходить через соцмережі. У нас є постійні клієнти, і ми часто надсилаємо сири поштою", – зазначає Олександр Бурлака.
Редактор: Ангеліна Петльована
3-11-2024, 18:41

Схоже


07 листопада 2024 00:15 
Здоров'я Смачніше, ніж з магазину: рецепт плавленого сиру

10 листопада 2024 14:59 
Здоров'я Моцарела проти твердого сиру. Який продукт принесе максимум користі

11 листопада 2024 01:45 
Здоров'я Знамениті макарони з сиром по-американськи: рецепт від New York Times

25 липня 2024 15:59 
Новини України У ГУР відповіли, скільки крилатих ракет X-101 виготовляє Росія щомісяця

19 вересня 2024 00:45 
Новини України Дасть фору славнозвісному «Олів'є»: рецепт абсолютно нового салату «Фаворит»