Новостворене комунальне підприємство буде не прибутковим та фінансуватиметься з обласного бюджету й додаткових джерел доходів.
Відповідне рішення ухвалили на пленарному засіданні 17-ї сесії Чернівецької обласної ради VIII скликання, пише «Шпальта».
За проголосували 42 народних обранці.
Діяльність центру
Ініціатори проєкту зазначають, що центр займатиметься вирішенням питань соціального становлення молоді, сприятиме її самореалізації, інтелектуальному, моральному та духовному розвитку, підтримуватиме творчий потенціал.
Новий заклад працюватиме на засадах національно-патріотичного виховання, утверджуватиме повагу до України, популяризуватиме пластовий рух та здоровий спосіб життя. Діятиме центр на вулиці Михайла Грушевського, 1.
Ініціатори створення центру, планують за принципом МКУ «Резиденція молоді» у Чернівцях, залучати грантові кошти на розвиток.
«Ми вважаємо, що молодь територіальних громад також заслуговує на підтримку не лише на словах, а діями», — зауважила заступниця начальника Управління молоді та спорту Чернівецької ОВА Євгенія Блажевська.
За її словами, центр сприятиме розвитку молодіжної інфраструктури у області. Зокрема створення молодіжних просторів та центрів у області.
«Нам важливо заповнити прогалину трирівневої системи молодіжних центрів області», — додала Блажевська.
Фінансування
За попередніми розрахунками для утримання центру необхідно 1 974 390 гривень. Йдеться про витрати на зарплатню та комунальні послуги. Ці кошти мали б витрати з обласного бюджету.
У проєкті рішення йдеться, що вся діяльність Центру спрямована на виконання поставлених завдань, й не має на меті отримання прибутку. Фінансуватиметься центр за рахунок коштів обласного бюджету та інших незаборонених законодавством джерел фінансування й є неприбутковим закладом.
Середня заробітна платня працівника центру складатиме 10-12 тисяч гривень. Що стосується штату центру — розрахований на 7 працівників.
На допрацювання статуту два тижні
Голова чернівецької обласної ради Олексій Бойко зауважив, що не було жодного депутата, котрий виступив проти такого проєкту. Водночас є питання щодо штату, заробітньої платні та функціонування центру.
«Чи діяльність центру не буде дублюватися з функціями інших комунальних підприємств, враховуючи й досвід роботи структурних підрозділів обласної військової адміністрації. Бо бачимо, що не все так просто й легко дається. До прикладу: пів року тому створили “Ветеран Хаб”. Проте я, як голова, нині не затвердив штатні розписи, бо вони перебувають десь на погодженнях: то в обласній раді, то у військовій адміністрації», — каже Бойко.
Водночас під час розгляду проєкту депутати надали низку пропозицій. Оскільки установа займатиметься й національно-патріотичним вихованням, звернули увагу на те, що подібну роботу також виконують й інші структурні підрозділи Чернівецької обласної військової адміністрації, зокрема департаменти освіти і науки, молоді та спорту, а також управління культури. Тож запропонували узгодити їхню діяльність, аби не дублювати функції. Крім того, статут центру потребує допрацювання. Документ затвердять у встановленому законом порядку, за два тижні.
«Мені здається, що такий центр — це у деякому розумінні дубляж діяльності Молодіжної ради при Чернівецькій ОВА», — додав Олексій Бойко.
Водночас ініціатори проєкту переконують, що центр матиме кращий результат. Адже люди будуть працевлаштовані, й працюватимуть не лише на громадських засадах.