Фото: МА АСС
Про особливості опалювального сезону під час війни розповів директор комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Корчунов в рамках проєкту МА АСС «Хочу знати».
За словами посадовця, основні об’єкти теплокомуненерго забезпечені генераторами, триває робота щодо стовідсоткового забезпечення. Однак, генератори - не порятунок, каже Олександр Корчунов:
«Генератори потребують великої кількості палива, на добу роботи всіх наших генераторів потрібно понад 20-25 тонн палива. Фізично його потрібно підвезти, запустити все – розуміємо, що цілодобово працювати генератори не зможуть. Будемо запускати генератори в разі повного блекауту. Це тільки як порятунок від розморожування системи, екстрені об’єкти у екстрених випадках».
Так, у разі повного блекауту Чернівці протримаються з теплом мінімум три доби, повідомив директор підприємства. На цей термін є резерв палива.
Когенераційні установки в Чернівцях
«Усього маємо дві такі установки станом на сьогодні. Одна з них вже встановлена. Ми працюємо над іншими об’єктами, але це складна процедура, тендери міжнародні… В першу чергу зараз когенераційні установки постачаються прифронтовим регіонам, де є більші проблеми з електропостачанням. Нам вдалося у співпраці з міжнародними партнерами USAID отримати дві. Місто допомагає виділенням коштів на їхнє встановлення. Установка системи на одній котельні вже завершена, вона під’єднана, залишається тільки проведення пусконалагоджувальних робіт, зараз ми працюємо з постачальниками, ми є в графіку і очікуємо на приїзд для запуску. Друга в нас має трошки іншу технічну комплектацію, вона ще в стадії вантажу.
Вартість однієї установки – 980 тисяч євро.
Вони повністю забезпечать електроенергією наші об’єкти на випадок повного блекауту. Тобто дві котельні в цих умовах будуть працювати, але за наявності природного газу та водопостачання», - розповів директор «Чернівцітеплокомуненерго».