русский корабльнахуй
 
НОВИНИ  07 жовтня 2024 17:16 

Підвищення середньої зарплати і долар по 45. Чого чекати від бюджету України-2025 НОВИНИ

підтримай автора: оригінал
5
-
0
На українців у 2025 році чекає багато важливих моментів, що стосуються державного бюджету.
Деталі та особливі моменти зібрали в один матеріал журналісти BBC.
"В уряду є розуміння, що наступного року ми стикнемось з уповільненням економіки, збільшенням темпів зростання споживчих цін, подальшою прогнозованою девальвацією гривні", - написав про перші враження від розробленого урядом і поданого на розгляд парламенту проєкту бюджету на 2025 рік голова фінансового комітету Данило Гетманцев.
Уряд України очікує, що ріст цін в країні пришвидшиться, а гривня при цьому падатиме. Очікується, що за цей рік споживчі ціни зростуть на майже 8%. На кінець наступного споживча інфляція наблизиться впритул до так званої двозначної границі у 10%, і становитиме 9,5%.
Окрім того, у 2025 році очікується, що долар виросте до 45 гривень.
Також Уряд очікує зростання середньої зарплатні в країні – з 20,5 до понад 24 тисяч на місяць, переважно через брак кадрів в економіці.
"Таке підвищення зарплат обумовлене прагненням вітчизняних підприємств утримувати та залучати новий висококваліфікований персонал на тлі нестачі трудових ресурсів", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону про бюджет на 2025 рік.
При цьому прожитковий мінімум та мінімальна зарплатня, на відміну від 2024 року, не підвищуватимуться і залишаться незмінними.
Зміни торкаються і податків.
У 2025 році видатки на оборону зростатимуть і перевищать два трильйони гривень.
Понад половина цих грошей - більше 1,1 трлн грн - має піти на грошове забезпечення та зарплату військових. На зброю і військову техніку – ще понад пів трильйона гривень.
У пояснювальній записці до проєкту бюджету уряд пише такі зміни у податках та ефекту, який від цього очікують:
  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% – має дати 107,731 млрд грн;
  • встановлення військового збору для платників податків на спрощеній системі оподаткування - для ФОП І, ІІ, ІІІ та IV груп – повинно принести 13,714 млрд грн та юридичних осіб ІІІ групи – 0,9 млрд грн;
  • встановлення щомісячних авансових внесків з податку на прибуток АЗС – 3,6 млрд грн;
  • податок на прибуток банків 25% – 0,701 млрд грн.