Чернівці завершили декомунізацію вулиць у місті. "МБ" продовжує рубрику, розповідаючи про тих, на честь кого в місті називають вулиці та провулки.
Читайте також: Вчений-фізик, християнський святий, спортсмен-силач. На честь кого називають вулиці Чернівців
Вулиця та провулок Кирила Тілєєва (колишня Перекопська)
Кирило Тілєєв – доброволець, військовик ЗСУ. Працював електромонтером, але коли ворог увірвався в Україну, став на її захист. Кирило потрапив до 81 окремої аеромобільної бригади. Після навчання його відразу скерували на Донеччину. 24 вересня 2022 року під час штурму села Новоселівка Кирило загинув. З його групи з п’яти бійців, які потрапили в засідку, вижив лише один. Військовик передчував смерть. Про це зізнався своєму синові, але дружину запевняв, що скоро приїде додому. Чоловік загинув за місяць до свого дня народження: 25 жовтня 2022 року йому мало виповнитися 36 років. У квітні цього року військовому відкрили меморіальну дошку на фасаді ліцею №2, де він навчався. Ініціаторкою увіковічнення військовика стала дружина Тетяна.
Вулиця Івана Підгурського (колишня Вільшини)
Іван Підгурський – тренер, військовий. Іван народився на Тернопільщині. Здобув педагогічну освіту магістра з фізичного виховання та працював вчителем у місцевій школі. Проте згодом зацікавився гопаком. Поїхав до Львова на навчання, освоїв різні вишколи. Спершу викладав гопак у своєму рідному Борщеві. Потім перебрався до Чернівців, де відкрив школу бойового гопака імені Дмитра-Байди Вишневецького. За місяць до війни Підгурський вступив до тероборони. Іван Підгурський брав участь у контрнаступі на Харківщині, бойових діях на Донеччині. Загинув під Бахмутом у липні 2023 року.
Вулиця Дюссельдорфська (колишня Першотравнева)
Дюссельдорф – німецьке місто-побратим Чернівців. Знаходиться на заході Німеччини в Рейнсько-Рурському регіоні. Населення – понад 640 тисяч. Місто на рівні з Берліном, Мюнхеном є економічним центром не тільки країни, а і Європи. Місто є одним з провідних телекомунікаційних центрів Німеччини. У місті працює одна з найдавніших академій мистецтв Німеччини, яка заснована в 1773 році. Також у Дюссельдорфі народився відомий поет Генріх Гейне. Містом-побратимом Чернівців став у березні 2022 року. Від цього моменту німецькі друзі постійно підтримують чернівчан гуманітарною допомогою. У 2023 році в Дюссельдорфі з’явилася вулиця Чернівецька - Czernowitzstraße.
Редактор: Євгеній Пірожков
6-10-2024, 22:09