русский корабльнахуй
 
Чернівці  02 жовтня 2024 12:13 

На буковинському кордоні спостерігаються великі черги хасидів

підтримай автора: оригінал
11
3.4k
0
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Днями у соцмережах з'явилось відео, на якому видно велику кількість людей, які намагаються перетнути кордон на пункті пропуску «Порубне».
Як розповів у коментарі Медіа агентству АСС Ігор Заруднєв, помічник начальника Чернівецького прикордонного загону, накопичення людей на буковинському кордоні дійсно спостерігається, проте загальними чергами це назвати не можна:
«Річ у тім, що через пункти пропуску Чернівецької області, зокрема через Порубне, на в'їзд в Україну слідує багато хасидів. Це пов'язано зі святкуванням Рош га-Шана, тобто свята початку Нового року для усіх, хто сповідує юдаїзм».
Ігор Заруднєв пояснює, що на час святкування для хасидів створили окремі черги, там працюють інспектори, які займаються оформленням громадян. Це зробили для того, аби не створювати незручностей як паломникам, так і іншим людям. Відтак, іншим громадянам вони не перешкоджають рух.
«Вчора, 1 жовтня, був пік на в'їзд, - зазначає помічник начальника Чернівецького прикордонного загону. - А вже завтра та післязавтра таке саме буде на виїзд з України».
За період з 20 вересня, коли хасиди почали прибувати в Україну, кордон на Буковині перетнули 12,5 тисяч паломників. Найбільше їх на пунктах пропуску «Порубне», «Красноїльськ», «Мамалига». Як повідомили в Держприкордонслужбі, цього року така кількість хасидів на Буковинському кордоні спостерігається вперше.
Додамо, хасиди 2 жовтня відзначають єврейський Новий рік Рош га-Шана. До Умані вже з’їхалися десятки тисяч хасидів, вони святкуватимуть там до 4 жовтня. Ця традиція у хасидів не порушується від 1810 року. Саме тоді починається історія паломництва хасидів до Умані, одразу після смерті Нахмана – верховного рабина-вчителя, який поширював хасидизм і був правнуком засновника цієї течії. Він хотів бути похованим саме в Умані, поряд із єврейськими жертвами різанини часів Коліївщини, а вже перед смертю заповів паломникам щороку відвідувати його могилу. Тож кожен хасид мріє хоча б раз у житті потрапити до України, а тому їдуть сюди, попри загрозу ракетних обстрілів росіян.