Фото: Департамент освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації
До повномасштабного вторгнення серцем українського кіноаматорства вважалося місто Скадовськ, Херсонської області. На жаль, зараз він знаходиться під окупацією, що поставило під загрозу представлення України у фестивалі кінорежисерів аматорів «UNICA-2024».
Національна спілка кінематографістів України подала заявку на зміну офіційного представництва нашої держави на Міжнародному фестивалі-конкурсі непрофесійного і незалежного кіно «UNICA», пише Медіа агентство АСС з посиланням на інформацію Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА.
Таким чином, Медіастудія «AIDA», що створена на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості та Всеукраїнський фото-, кінофестиваль «Осінні барви Буковини» ГО «Медіастудія «AIDA» набули ексклюзивного та одноосібного права відбору та формування програми аматорських фільмів, які представлять Україну на міжнародній арені.
Окрім цього, організатори вручили Медіастудії «AIDA» спеціальну медаль «Уніка», за вагомий внесок у розвиток кіноаматорства в Україні.
Додамо, цьогоріч на участь у 84 фестивалі «UNICA» до Національної програми України увійшли чотири фільми:
- анімаційний фільм «Щастя», створений дитячою студією «Ракурс»Верхньодніпровського палацу сумісно з обласним кіноцентром «Веснянка» (Дніпропетровська область);
- ігровий фільм «Мед на устах, жовч у серці», створений Медіастудією «AIDA» Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (Чернівецька область);
- документальний фільм «Остання зйомка», автор В’ячеслав Бігун (Закарпатська область);
- анімаційний фільм «Ластівчина любов», створений на дитячо-юнацькій студії «Веснянка» (Дніпропетровська область).
У 2025 році має відбутися представлення України на 25 кінофестивалі непрофесійного і незалежного кіно «UNICA -2025» у Бірмінгемі (Великобританія). По завершенню війни Україна отримає право проводити щорічний міжнародний кіноконкурс «UNICA» у Чернівцях.
Довідково:
UNICA — це Міжнародна спілка кіно, член офіційної ради UNESCO, до її складу входить 27 асоціацій (представництва країн світу).
Метою фестивалю є:
- сприяння розвитку відео та фільмовиробництва, як засобу міжнародного спілкування;
- підтримка міжнародного культурного співробітництва;
- представлення федеративних членів в UNESCO;
- досягнення визнання свободи і незалежності вираження федеративних членів асоціацій.