русский корабльнахуй
 
Україна  19 вересня 2024 12:47 

В Україні перейменують понад 300 населених пунктів: що відомо

підтримай автора: оригінал
22
1k
0
Фото з відкритих джерел
За постанову проголосував 281 народний депутат. Перейменуванню підлягають населені пункти, назви яких русифіковані або містять російські та радянські наративи.
Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Громадське.
За постанову проголосував 281 нардеп. Згідно з нею, перейменуванню підлягають населені пункти, назви яких русифіковані або містять російські та радянські наративи. Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село.
Напередодні Верховна Рада провалила голосування
Йдеться про постанову про перейменування 333 населених пунктів у межах процесу деколонізації та дерусифікації. Через це парламентарі вирішили блокувати трибуну.
Тоді, за словами депутата Романа Лозинського, парламент «провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано москвою протягом століть поневолення».
Після цих дискусій депутати пішли на погоджувальну раду щодо постанови. Голова парламенту Руслан Стефанчук пояснював, що проблеми виникли з перейменуванням Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда. Саме їх прибрали з нової постанови, яку ухвалили сьогодні, 19 вересня.
Назви цих міст пропонували змінити таким чином: Южне — Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — Гард, Синельникове — Ріднопілля, Первомайськ — Сокологірськ, а Павлоград — Матвіїв. Стефанчук казав, що щодо перейменування цих населених пунктів будуть дискусії.
Які населені пункти перейменують
У Чернівецькій області, згідно з постановою, не буде перейменувань.
А на Львівщині, наприклад, місто Червоноград стане Шептицьким; Червоноградський район - Шептицьким. У Закарпатській області село Пушкіно перейменують Міжлісне. На Київщині - село Перше Травня на село Княже.