-
-
На Паралімпійських іграх 2024, що проходять у французькому Парижі, відбулась естафета 4х50 метрів комплексним стилем.
Українці складом Ярослав Семененко, Анна Гонтар, Олександр Комаров та Ірина Пойда показали третій час 2:31.53 хв та виборола бронзу.
Перемогу здобула команда Китаю, яка встановила новий світовий рекорд 2:24.83 хв. Срібло у команди США.
Плавання. комплексний стиль, 4х50
1. Китай — 2:24.83
2. США — 2:31.01
3. Україна — 2:31.53
Раніше Данило Чуфаров став бронзовим призером Ігор у плаванні на 100 метрів брасом (клас SB11).
Також, відбувся фінальний матч чоловічого турніру з голболу між збірними України та Японії.
На старті першого періоду японці швидко двічі забили, однак “синьо-жовті” змогли відігратися, тож на перерву перед другою 12-хвилинкою команди пішли за рівного рахунку 2:2.
Другий тайм не визначив переможця. Спочатку японці знову вийшли вперед, однак Антон Стрельчик, повернувшись на майданчик після заміни, оформив дубль.
Вирішальним виявився золотий гол в овертаймі. На жаль, забили його більш досвідчені японці, які стали паралімпійськими чемпіонами. Підопічні Федора Дубровіна ж задовольнилися срібними нагородами.
До слова, японці взяли реванш в українців за поразку (8:9) на груповому етапі. Наша команда вийшла в плейоф з другого місця, а Японія — з третього, здобувши одну перемогу в трьох матчах.
Паралімпіада-2024 — ГолболФінал, 5 вересня
Україна — Японія — 3:4 (2:2, 1:1, ОТ — 0:1)
Україна була представлена в голболі на Паралімпійських іграх лише вдруге в історії після Токіо-2020. Три роки тому здобути медаль нашим землякам не вдалося.
Відтепер у медальній скарбничці збірної України у Парижі-2024 60 нагород: 15 золотих, 20 срібних і 25 бронзових.