русский корабльнахуй
 
Новини Чернівців  04 вересня 2024 17:34 

У семирічного хлопчика на Буковині стався мозковий інсульт: медики врятували дитину

підтримай автора: оригінал
9
3k
0
Фото: КНП "Міська дитяча клінічна лікарня"
На Буковині медики вчасно провели операцію і врятували дитині життя.
Про це повідомляють на фб-сторінці КНП "Міська дитяча клінічна лікарня", пише molbuk.ua
Семирічний хлопчик Олександр, мешканець Хотинського району, був госпіталізований до Чернівецької дитячої клінічної лікарні два тижні тому. Дитину перевели сюди із реанімаційного відділення Хотинської районної лікарні, куди хлопчика терміново доставили: дитина раптово втратила свідомість на фоні повного благополуччя, тому мати викликала швидку допомогу.
Хлопчика негайно госпіталізували, його стан супроводжувався блювотою, головним болем. Хотинські лікарі запропонували матері, яка супроводжувала сина, зробити інструментальне обстеження на комп’ютерному томографі, яке дозволить з’ясувати причину різкого погіршення стану маленького пацієнта.
Батьки вагалися, припускаючи, що у сина банальне отруєння продуктами харчування. Але лікарі наполягали, пояснюючи, що цінність тих перших хвилин прояву поки невідомого захворювання дуже висока. Адже причини погіршення стану можуть бути різними.
Інтуїція не підвела хотинських медиків: виявили гострий правосторонній мозковий інсульт. Лікарі терміново провели консультацію і вирішили відразу транспортувати хворого у Чернівці.
"Ми розуміли ризики транспортування, оскільки у дитини була гематома у результаті гострого мозкового інсульту за геморалічним типом, однак зробити таку операцію на місці був ще більший ризик для життя дитини", - кажуть хотинські медики.
Коли Олександра доставили до чернівецької лікарні, у нього констатували стійке порушення свідомості. Тож розпочали підготовку до оперативного лікування.
"Ми пояснили батькам складність ситуації: транспортувати хворого (як наполягали батьки) до спеціалізованого закладу у Києві немає змоги, запас часу вичерпаний, ризик втрати дитини максимально високий! І ми отримали згоду на проведення складних інвазивних заходів у нашій лікарні", - розповідає заступник генерального директора лікарні з хірургії, дитячий хірург вищої категорії,
дитячий нейрохірург Аурел Рошка.
Під час підготовки до операції чернівецькі медики проконсультувалися із колегами Інституту судинної клініки нейрохірургії у Києві. Усі однозначно рекомендували негайне оперативне втручання, яке слід проводити за місцем проживання у лікарні міста Чернівці, щоб врятувати життя хворого.
"Ми виконали кістково-пластичну трепанацію черепа із видаленням внутрішньо-мозкової гематоми правої гемісфери. Інтроопераційно виявлено та видалено артеріо-венозну мальформацію правої гемісфери. Це судинна патологія, де є і артерії, і вени, і яка, власне, призвела до різкого погіршення стану здоров’я і фактично спричинила реальну загрозу його життю. Окрім цього, у випадку захворювання цієї дитини, стан судин був такий, що розрив міг статися навіть без значного підвищення загального чи церебрального тиску. Що врешті і сталося із ускладненням ситуації, оскільки кров потрапила у шлуночкову систему мозку. Така патологія неодмінно несе загрозу блокування лімфороциркуляції і утворення вторинної, набутої гідроцефалії", - пояснює Аурел Рошка.
Операція була успішно проведена. Наступного дня у дитини відключили апарат штучної вентиляції, а ще через день до хлопчика повністю повернулася свідомість, він упізнав маму.
На повторному післяопераційному КТ-обстеженні з'ясувалося, що гематома повністю усунута. Гідроцефалія у шлуночковій системі мозку розсмоктується, динаміка одужання дитини позитивна.
Станом на сьогодні стан Олександра задовільний. Хлопчик самостійно сидить, їсть. Із підтримкою матері починає ходити, декілька кроків уже робить самостійно.
"Ми, уся операційна команда дитячих нейрохірургів нашої міської дитячої клінічної лікарні Чернівецької міської ради, щасливі, що врятували життя Олександра, і вдячні Господу за сили і уміння здолати цю небезпечну недугу", - ідеться у дописі.
Редактор: Галина Олійник
4-09-2024, 17:34