русский корабльнахуй
 
Цікавинки  28 серпня 2024 21:04 

Недобрий знак. За останні 120 років риба "Судного дня" з'явилася на поверхні океану вже 20 разів

підтримай автора: оригінал
10
1.9k
0
Риба Судного дня в 20-й раз з'явилася на поверхні океану за останні 120 років. Фото: Shutterstock
Рідкісна глибоководна риба, яку вважають провісником біди, знову з'явилася на поверхні океану — цього разу біля берегів Каліфорнії.
Океан покриває понад 70% поверхні планети і є домівкою для неймовірної кількості тварин. Найрідкісніші та найхимерніші з них, як правило, мешкають у сутінковій зоні океану і рідко з'являються на поверхні. І все ж, хоча немає шансів, що ми коли-небудь зустрінемо мегалодона під час морської прогулянки, нам все ще можуть зустрітися інші глибоководні чудовиська, пише ФОКУС з посиланням на IFLScience.
Наприклад, останнім часом з'являється дедалі більше повідомлень про те, що люди в океані зустрічають гігантських ремнериб — їхні тіла можуть сягати 4 метрів завдовжки, а сріблясте стрічкоподібне тіло раніше асоціювалося в людей із катастрофами. Річ у тім, що представники цього виду також відомі як риби "Судного дня": більшу частину свого життя вони проводять у сутінковій зоні океану, а наші пращури вважали, що поява ремнериби на поверхні океану не обіцяє нічого хорошого.
І все ж риби "Судного дня" вкрай рідко зустрічаються в океані, за останні 120 років це відбувалося лише два десятки разів. Але останнім часом повідомлень про гігантських стрічкоподібних риб стає дедалі більше.
Уперше ремнериби були відкриті Інститутом океанографії Скриппса в 1901 році. Відтоді це лише 20-й випадок, коли людям вдалося побачити рибу "Судного дня". Цього разу морська істота зустрілася біля берегів Каліфорнії каякерам. За словами очевидців, риба сягала в довжину близько 3,7 метра і, на жаль, була мертва.
🌊 Last weekend, some lucky kayakers and snorkelers came across a rare deep-sea dwelling fish in La Jolla Cove. The seagoers spotted a 12-foot #oarfish and to give you an idea of how rare this encounter is, only 20 oarfish have washed up in California since 1901! pic.twitter.com/fDL3AWPOFq
— Scripps Institution of Oceanography (@Scripps_Ocean) August 14, 2024
Дослідники зазначають, що ці риби, як правило, мешкають на глибині від 200 до 1 000 метрів у так званій "сутінковій зоні". Тут вони ведуть відносно відокремлений спосіб життя — харчуються планктоном, ракоподібними та кальмарами, часом зустрічаючись із собі подібними для розмноження. Хоча вчені не знають напевно, чому їх іноді викидає на берег, вважається, що це, найімовірніше, через травму, хворобу або дезорієнтацію.
Сутінкова зона океану все ще залишається маловивченою і на те є ціла низка причин. По-перше, промені світла не можуть пробитися на таку глибину, по-друге, така глибина малодоступна для вчених. За словами дослідників з Інституту океанографії Скриппса, на щастя для науки, деякі з каякерів співпрацювали з інститутом, а тому рибу "Судного дня" вдалося доправити в лабораторію. Вчені сподіваються дізнатися більше про їхній прихований спосіб життя.
До речі, поява риби на поверхні океану дала нове життя міфу з японського фольклору, який розповідає про те, що поява риби є провісником землетрусів і цунамі. Підливаючи масла у вогонь, лише за два дні після виявлення ремнериби в Каліфорнії стався землетрус магнітудою 4,4 на південь від Лос-Анджелеса.