Використовуючи різні шахрайські схеми, аферисти незаконно заволоділи майже 123 тисячами гривень довірливих громадян. Правоохоронці застерігають кожного бути свідомим, не довіряти незнайомцям та неперевіреній інформації, а також не переходити за підозрілими посиланнями.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Чернівецької області.
13 серпня з повідомленням про шахрайство до Чернівецького райуправління поліції звернувся 48-річний місцевий житель. Заявник розповів поліцейським, що його зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Псевдобанкір, під приводом повернення коштів на картку, дізнався персональні дані заявника та перерахував з банківського рахунку чернівчанина 10 тисяч гривень.
Ще двоє буковинців потрапили у шахрайську пастку під час отримання “соціальної допомоги”. Ця шахрайська схема вже досить відома: аферисти надсилають повідомлення про фінансову виплату від організацій з посиланням для заповнення анкети. Громадяни, переходячи за фішинговим посиланням, вводять інформацію про свої банківські картки і таким чином дають доступ шахраям до рахунків, у результаті чого привласнюють їхні гроші. Саме так, 31-річна чернівчанка позбулася 60 тисяч гривень, а 40-річний житель села Ломачинці Дністровського району втратив понад 7500 гривень.
Також цього дня, аферисти виманили у 34-річного чоловіка 7000 гривень. Заявник думав, що допомагає знайомій, від якої отримав SMS з проханням терміново позичити гроші, а в подальшому дізнався, що аккаунт подруги зламали шахраї.
Крім цього, від шахрайських дій потерпів 37-річний житель села Рокитне Чернівецького району. Заявник розповів співробітникам поліції, що з його банківської картки невідомі особи перерахували понад 38 тисяч гривень.
За вказаними фактами працівники поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.