Перформанс-квест за участі колективу Центру культури і дозвілля ЧНУ розкрив тему як не стати жертвою, актори просто серед вулиці інсценізували всі види торгівлі людьми.
У Чернівцях у медіа-центрі «Belle Vue» провели зустріч місцеві державні і недержавні організації, котрі займаються питаннями протидії торгівлі людьми, пише Медіа агентство АСС.
Зараз це поширена проблема людства та грубе порушення прав людини на життя, безпеку, свободу від рабства, легальну роботу, це переслідування, жорстокість, знущання чи принизливе ставлення тощо.
«В черговий раз ми разом тут і маємо тверде розуміння щодо цієї проблематики. Є розроблений національний механізм протидії торгівлі людьми. Міська рада бере участь у заходах щодо реалізації цього процесу. У місті діє координаційна рада з питань протидії цьому явищу і запобігання домашньому насильству. Всі разом ми можемо інформаційно супроводжувати та висвітлювати нюанси цієї проблеми, бо важливо привернути увагу мешканців», - коментує Юрій Лесюк, заступник міського голови.
За період з 2012 до 2024 року включно офіційно статус постраждалих від торгівлі людьми у Чернівецькій області мають 37 осіб. Одноразова фінансова допомога таким людям складає 24 200 грн. Якщо є потреба у житлі – у регіоні діє притулок на 10 місць.
Зараз підгрупою ризику є й військовополонені, їх часто експлуатували не в якості суб’єкта праці, а якості об’єкта.
«Ми діємо у 3 напрямках. Це превенція. Аби запобігти та поінформувати населення. Це покарання, як така діяльність злочинних груп уже функціонує. Тут нам допомагають правоохоронці. Бо це кримінал. І третє - допомога постраждалому. Тут включаються наші соцслужби та сервіси. Притулок у нас діє на базі Центру соціально-психологічної допомоги. У цім році маємо плюс один такий статус», - каже Ольга Ходоба, керівниця департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА.
Торговці людьми стають хитрішими, поширюють свою діяльність не тільки на великі міста, а й на невеликі села, де люди часто менш інформовані про такі ризики. Використовують найрізноманітніші способи, щоб залучити нових жертв: обіцяють роботу, краще життя або навіть «захист» від воєнних дій.
Захід проведений та організований за ініціативи БО «БФ «Карітас Чернівецької Єпархії», центру громадської активності "Синергія" та за участі колективу Центру культури і дозвілля ЧНУ.
Саме на вулиці Ольги Кобилянської студенти показали перформанс-квест. Актори розкрили тему торгівлі людьми, показали всі види такого насильства, а охочі пройшли опитування «Впізнай», щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми.