русский корабльнахуй
 
Новини України  22 липня 2024 08:19 

21 липня: яке сьогодні свято, традиції та забобони

підтримай автора: оригінал
19
650
0
Сьогодні, 22 липня, День наближеного значення числа Пі. Віряни вшановують пам'ять святої рівноапостольної Марії Магдалини. До Нового року залишилося 162 дні.
Що сьогодні за церковне свято
22 липня в церковному календарі – день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини. Вона слідувала за Ним, підтримувала Його служіння та була свідком Його розп’яття на Голгофі. Марія Магдалина була першою, хто побачив Воскреслого Христа. Вона принесла цю радісну звістку апостолам, що зробило її однією з перших благовісниць християнства.
Після Вознесіння Христа Марія Магдалина проповідувала в Римі та Ефесі. Вважається, що саме з її слів апостол Іоанн написав 20-ту главу свого Євангелія. Частини мощей святої Марії Магдалини зберігаються в різних монастирях, зокрема на Святій Горі Афон та в Єрусалимі.
Що не можна робити 22 липня
Не можна бажати іншим зла, лихословити.
Жінкам забороняється важко працювати, особливо в полі.
Не варто відмовляти іншим у допомозі.
Народні прикмети і традиції на 22 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: гроза до великої кількості сіна;
- почути грім — чекайте на зливу;
- вранці велика роса до поганого урожаю льону;
- павуки почали ховатися — буде дощ.
Марія Магдалина здавна вважалася заснупницею жінок, а тому їй молилися про зцілення від різноманітних хвороб, які пов'язані з жіночим здоров'ям.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 22 липня
Які сьогодні іменини: Олексій, Михайло, Магдалина, Марія.
Талісманом людини, народженої 22 липня є смарагд. Дорогоцінний камінь, який відомий з давніх часів. Наприклад, смарагд згадується ще в Біблії. Він прикрашав одяг першосвященників.
Який сьогодні день в Україні і світі
22 липня в Україні і світі святкують День наближеного значення числа Пі. Число Пі відоме вже майже 4 000 років. Стародавні вавилоняни використовували його наближені значення для обчислення розмірів кіл. Архімед, один з найвидатніших античних математиків, вперше обчислив значення числа пі 250 року до нашої ери. Грецька літера π вперше була використана Вільямом Джонсом 1706 року як скорочення слова "периферія", а популяризував її Леонгард Ейлер 1737 року.
Також 22 липня День літнього відпочинку. Це маловідоме, проте дуже позитивне свято, яке було започатковане 2015 року. Метою цього дня є привернення уваги до необхідності виділення часу на релаксацію та створення літнього дозвілля.
А ще 22 липня День гамака. Це свято присвячене відпочинку та релаксації в гамаку, який є символом літнього відпочинку та спокою. Гамак був винайдений індіанцями майя з Центральної та Південної Америки понад тисячу років тому. Вони використовували його не лише для сну та відпочинку, але й для захисту від диких тварин та негоди. Слово "гамак" походить від аравакського слова "hamaca", що означає "рибальська сітка".
22 липня Всесвітній день мозку. Це свято було започатковане Всесвітньою федерацією неврології 2014 року з метою підвищення обізнаності про важливість здоров’я мозку. Людський мозок є головним органом центральної нервової системи, який контролює всі функції нашого тіла. Всесвітній день мозку спрямований на привернення уваги до різних аспектів здоров’я мозку, включаючи профілактику та лікування неврологічних захворювань.
Редактор: Аліна Книжник
22-07-2024, 08:19