русский корабльнахуй
 
Новини  06 липня 2024 13:27 

Школи Чернівецької області не виходитимуть на навчання 19 серпня

підтримай автора: оригінал
11
14.5k
0
Фото: Fisher05/depositphotos
У той же час, у Львові прийняли рішення почати навчальний рік раніше
Школи Чернівецької області не виходитимуть на навчання 19 серпня.
Наголошує Оксана Сакрієр, директорка департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації
"Освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що завжди розпочинався у День знань - 1 вересня, тривав не менше 175 навчальних днів і закінчувався не пізніше 1 липня наступного року - ця норма визначена Законом України «Про повну загальну середню освіту»", - пояснює Оксана Сакрієр.
У час дії військового стану Кабінет Міністрі визначає тривалість навчального року.
"Проте, під час дії воєнного стану, внесено зміни до зазначеного Закону (ст. 10), в якій: «тривалість навчального року, дата його початку та/або закінчення визначаються Кабінетом Міністрів України».
Тобто, як і попередні 2 навчальні роки, ми очікуємо на Постанову КМУ, в якій буде чітко визначено дату початку навчального року", - аргументує посадовиця.
На місцевому рівні немає повноважень приймати рішення про тривалість навчального року.
"Жоден місцевий орган самоврядування, управління у сфері освіти, жодна педагогічна рада не має повноважень на прийняття таких рішень.
Тому, на сьогодні, можна лише розглядати теоретичну можливіть раннього виходу на навчання, вивчати питання наявності учнів на місцях, готувати заклад освіти до початку нового навчального року, покращувати безпекову інфраструктуру закладу", - зауважує Оксана Сакрієр.
Нагадаємо, Чернівцях розглядають можливість розпочати навчання з 19 серпня, у разі потреби. Проте остаточного рішення немає.
У той же час, у Львові прийняли рішення почати навчальний рік раніше.
Як зазначають у Львівській міській раді, розпочати навчання вже у серпні рекомендуватимуть не тільки державним, а й приватним школам.
"Сьогодні немає дня, коли б не було відключень світла. Відтак треба прогнозувати як і добрі речі, так і негативні речі. Потрібно готуватись до різних сценаріїв, щоб Львів функціонував за будь-яких умов", – наголосив Андрій Садовий.
У разі повного блекауту у всіх львівських школах планують облаштувати цілодобові пункти незламності, де львів'яни зможуть зігрітися та зарядити пристрої.
"Розпочати навчання швидше ми хочемо з однією метою – щоб мати більшу гарантію, що діти будуть вчитися за партами. Наше завдання – забезпечити дітей якісною офлайн освітою.
Ми повинні мати запасний варіант, щоб, у разі екстремальної ситуації, була змога використовувати школи як пункти обігріву", – пояснив начальник управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк.
Очікується, що для школярів Львова зимові канікули розпочнуться 21 грудня. Якщо ситуація із електроенергією погіршиться, їх можуть зробити більш тривалими, ніж зазвичай.
Водночас у навчальних закладах створять чергові групи для перебування дітей, чиї батьки не зможуть залишати їх удома.
"Якщо ситуація з електроенергією взимку стабілізується, школи працюватимуть у звичному режимі", – зауважив Андрій Садовий.
21 червня міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявляв, що у 2024 році школи не розпочинатимуть навчальний рік у серпні, однак не виключив введення змін у розклад.
"Щодо шкіл. Ми не розпочинатимемо навчальний рік раніше. Ми працюватимемо з розкладами занять там, де немає позмінного навчання, зміщуючи початок уроків у школах на 10:00. Зараз працюємо над цими рекомендаціями", – зазначив тоді посадовець.