русский корабльнахуй
 
Обласна влада  17 червня 2024 12:24 

Гусак висловила претензії до роботи двох лікарень на Буковині: обласного перинатального центру та райлікарні у Вижниці

підтримай автора: оригінал
22
9.6k
4
На Буковині Національна служба здоров'я України розповіла про проведення моніторингу роботи закладів охорони здоров’я за Програмою медичних гарантій (ПМГ) у регіоні та важливість дотримання надавачами послуг умов договору з НСЗУ.
Торік Уряд посилив моніторингові функції Національної служби здоров’я України.
Моніторинг дозволяє НСЗУ перевіряти дотримання умов договору, контролювати цільове використання коштів законтарктованими за пакетами ПМГ медзакладами, які мають скеровуватися на надання безоплатної допомоги пацієнтам. А в разі виявлення порушень – відповідно реагувати, зокрема, здійснювати перерахунок коштів за договорами або взагалі їх розривати, йдеться у повідомленні пресслужби НСЗУ.
За результатами автоматичного моніторингу, проведеного у травні 2024 року, у Чернівецькій області НСЗУ виявила невідповідності у двох медичних закладах – Чернівецькому обласному перинатальному центрі та Вижницькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування.
Зокрема, у Чернівецькому обласному перинатальному центрі є зауваження до обґрунтованості тривалості перебування вагітних у ЗОЗ. За перший квартал 2024 року виявили за попередньою оцінкою необґрунтовані 64 електронні медичні записи про перебування вагітних тривалістю 1 доба. НСЗУ вже отримала з цього приводу пояснення від медзакладу, надалі відбудеться обговорення з експертами з акушерства та гінекології задля прийняття остаточного рішення щодо врегулювання цього питання.
У Вижницькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування автоматичний моніторинг виявив вкрай низький відсоток застосування тромболітиків при наданні допомоги при гострому інсульті. За даними ЕСОЗ, у медзаклад у 2024 році потрапили 56 пацієтнів з діагнозом інсульт, 53 з яких – з ішемічним інсультом. І лише в одному випадку застосовувалася тромболітична терапія, тобто відсоток застосування тромболітиків становить лише 1,89%.
«Автоматичний моніторинг здійснюється Національною службою здоровʼя постійно. При виявленні порушень ми будемо вживати відповідних заходів, і щоб цього уникнути, надавачам важливо дотримуватися прописаних у договорі з НСЗУ вимог. НСЗУ не може платити за послуги, які фактично не надаються, тому медзакладам, у яких будуть виявлені такі порушення, будуть перераховувати виплати, кошти повертатимуться в бюджет.
Так само НСЗУ не може платити за послуги, які надаються неякісно чи в неповному обсязі. Якщо заклад не надає безпечну, повноцінну і безоплатну медичну допомогу пацієнтам, договір з ним розірвуть. Пацієнт має отримувати лікування там, де дійсно зможе отримати повну медичну допомогу, і для НСЗУ це принципова позиція», – говорить голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак.
Однією з підстав для проведення моніторингу є скарги пацієнтів на медичні заклади. Від початку 2024 року станом на кінець травня НСЗУ отримала 6 скарг на ЗОЗ Чернівецької області. Це найменша кількість скарг у поточному році серед всіх областей України.