русский корабльнахуй
 
Армія  16 червня 2024 17:01 

Автоматично вважатимуться врученими. Кабмін винайшов ще один спосіб цілодобового вручення повісток українцям

підтримай автора: оригінал
20
9.2k
2
Кабінет Міністрів України уточнив порядок проведення призову на військову службу, розширивши перелік способів, в які українцям можуть вручити повістку.
Відтепер повістки будуть надходити рекомендованими листами і вважатися такими, що вручені, навіть якщо людина не отримала лист. Про в колонці для NV Бізнес пише радник, керівник практики кримінального права Hillmont Partners Олексій Мягкий.
«Майже одночасно зі вступом в дію нового закону, який регулює мобілізацію до Сил Оборони України, Кабмін прийняв постанову 560, що на 79 сторінках конкретизує порядок проведення призову в низці кейсів. А тепер давайте на них зупинимось докладніше.Хто відтепер має право вручати повістки? У громадських місцях це службовці Територіальних центрів комплектування (ТЦК і СП), місцевої влади, співробітники СБУ, а також так звані групи оповіщення (вищезазначені особи, поліцейські та голови правління ОСББ, ЖБК або управителі будинку). За місцем роботи або навчання чоловікам повістки мають вручати представники відповідних установ, де резервісти отримують знання або заробляють на життя. При цьому процес вручення може відбуватися цілодобово», — зазначає експерт.
Він також наголосив, что після 16 липня — через 60 днів з моменту вступу в дію відповідного закону — людина може отримати повістку рекомендованим листом з повідомленням. «При цьому документ вважається врученим навіть тоді, якщо адресат з якихось причин не отримав його у руки. Підставою є штемпель Укрпошти на повідомленні з відповідною датою. А ще важливим є нюанс, якою є дата не отримання, а саме відправлення листа. Від неї відштовхуються в своїй роботі ТЦК і СП», — зазначає експерт.
«Ні SMS, ні повідомлення в месенджерах, ні електронною поштою не є легальними шляхами оповіщення про те, що представники центру комплектування хочуть вас бачити для вручення повістки. Якщо військовозобов'язаний вчасно не сплачує штраф, то законодавство у перспективі передбачає блокування його банківських рахунків», — наголосив експерт.