МОЗ попередило, що в Україні настав сезон холери - небезпечної хвороби, яка може призвести до смерті без належного лікування. Сайт 0372.ua дізнався, чи фіксували випадки хвороби у Чернівецькій області.
З 1 червня до 1 жовтня пацієнтів з гострими кишковими інфекціями додатково перевіряють на холеру. Для цього Центри контролю та профілактики хвороб в областях оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням та реагентами. Також беруть для дослідження проби прісної, стічної, морської води.
Загалом спалахів холери у 2023 році не зафіксували.
Сайт 0372.ua дізнався у Юрія Падурару, завідувача відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб, коли востаннє в області фіксували таку хворобу.
Юрій Падурару розповів, що збудник холери дуже добре виживає при високих температурах, активно розмножується. Він легко передається через воду, продукти.
У цей період розслідують всі випадки гострих кишкових інфекцій і встановлюють, де хворий перебував, які продукти їв, яку воду пив. Це може допомогти встановити звʼязок з місцями, де є випадки холери або є ризики заразитися.
У Чернівецькій області досліджуються стічні води, відкриті водойми (Прут, озера).
На сьогодні у Чернівецькій області випадків холери не зареєстровано. минулого року також випадків не було. Та і загалом в області за останні 20 років холера не реєструвалася.
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз.
Поодинокі випадки бували, коли люди завозили з собою хворобу з інших країн. І їм або надавали допомогу тут, або повертали до країн, з яких вони прибули.
Загалом розташування Чернівецької області таке, що тут перетинаються міжнародні транспортні шляхи, проходять міграційні процеси. Тому ризики високі. А отже в області посилили епідеміологічний нагляд.
Як убезпечитися, коли вимикають світло
Зараз українцям часто вимикають світло, а на вулиці тепла температура. Тож зберігати продукти ніде. І є ризик, що вони можуть зіпсуватися. Тому фахівець радить:
Не купувати великі обсяги продуктів;Не готувати страви, що швидко псуються;Не готувати їжу "про запас", а віддавати перевагу тим стравам, що можна їсти прямо зараз;Пити тільки чисту питну воду придатну для цього;Мити овочі та фрукти;Мити руки.