русский корабльнахуй
Цікаво  21 листопада 2023 00:31 

Полярники зі станції «Академік Вернадський» показали незвичайне явище навколо Сонця

підтримай автора: оригінал
20
711
0
Сонячне гало на станції «Академік Вернадський» / Фото: скриншот
Українські полярники на станції «Академік Вернадський» зафільмували незвичайне явище – сонячне гало.
Про це повідомляє МА АСС з посиланням на tsn.ua.
Як розповіли фахівців Національного антарктичного наукового центру, таку веселку навколо солнця біля української станції можна побачити нерідко, адже мороз та підвищена вологість – ідеальні умови для виникнення цього явища.
До того ж, іноді гало може «висіти» кілька годин поспіль, змінюючи колір та насиченість.
Сонячне гало на станції «Академік Вернадський» / Фото: скриншот
«Чому ж з'являється ця веселка навколо сонця? Коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів, то світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так утворюється та саме вторинне світіння. Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари: вони складаються з крижаних кристалів і майже прозорі, тож через них видно джерело світла. Здебільшого гало має форму кола й спостерігається навкруги сонця. Але це явище також можна побачити навколо місяця чи інших потужних джерел світла, наприклад, вуличних ліхтарів. Щодо форми, то це можуть різні дуги, плями, стовпи світла тощо», - пояснили науковці.
За їхніми словами, так само може різнитися і забарвлення: від насиченого до блідого, від різнокольорового до білого. Зокрема, один з різновидів гало – паргелій. Він має вигляд світлої плями на рівні сонця, тому його нерідко сприймають як «два сонця».
«Гало буває не тільки в Антарктиці чи Арктиці: його можна зустріти в різних куточках планети, зокрема й в Україні. Наприклад, один наш давній підписник постійно надсилає нам гало з Вінниччини», - додали полярники.

Схоже